Čtvrtina žen, které vyhledají kvůli marným snahám o otěhotnění pomoc lékařů, je starší 40 let. Odkládají založení rodiny, až si vybudují kariéru.
Rodina
Lidé žijící v manželství jsou obvykle zdravější a životě spokojenější než ostatní, rozdíly mezi rodiči a bezdětnými tak jednoznačné nejsou.
Ušní svíce jsou podpůrným prostředkem k úlevě při řadě obtíží. Lze je používat jako prevenci nebo rychlou pomoc v rámci přírodní terapie.
Začínají brzy se sexem, jsou promiskuitní a nebojí se rizik souvisejících s nechráněným pohlavním stykem. V dospělosti z nich bývají muži, kteří často opouští rodinu a děti.
Někteří partneři jsou si podobní nejen povahou, ale i fyzicky. Proč lidé vyhledávají protějšky, které jsou jim fyzicky podobné? Odpověď už nějaký čas hledají psychologové.
Lidé se nerodí jako nekňubové či rození baviči. Vědci po dvaceti letech výzkumu totiž neobjevili jediný gen, který by jasně určoval charakterové a mentální vlastnosti člověka.
Někteří muži se rodí zcela bez schopnosti produkovat spermie. Jiní o tuto schopnost přijdou kvůli nemoci či vlivem nepříznivých podmínek prostředí.
Vratič obecný je aromatická trvalka se žlutými kvítky roste snad všude okolo nás. Má léčivé účinky a tak by byla škoda minout ji bez povšimnutí. S čím nám může pomoci?
Paličatost a tvrdohlavost potomků stojí rodiče mnohdy nervy a řadu vrásek. Jenže má-li rodič dítě odmlouvající a tvrdě si stojící za svým, vlastně by měl být rád.
Docent Pascal Gagneux z University of California v San Diegu se děsí důsledků umělého oplození.